دکتر نازنین سادات فاتحی

معاون اجرایی گروه گردشگری تاپ تورز

معاون بازاریابی و امور مشتریان شرکت باشگاه گردشگری ایرانیان

مشاور بازاریابی و فروش شرکت سرمایه گزاری ایرانگردی و جهانگردی

معاون بازاریابی و تبلیغات گروه گردشگری تاپ تورز

مدیر آموزش مرکز آموزشی آوا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مرکز آموزشی آوا

دکتری رشته مدیریت بازرگانی

دکتر نازنین سادات فاتحی

معاون اجرایی گروه گردشگری تاپ تورز

معاون بازاریابی و امور مشتریان شرکت باشگاه گردشگری ایرانیان

مشاور بازاریابی و فروش شرکت سرمایه گزاری ایرانگردی و جهانگردی

معاون بازاریابی و تبلیغات گروه گردشگری تاپ تورز

مدیر آموزش مرکز آموزشی آوا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مرکز آموزشی آوا

دکتری رشته مدیریت بازرگانی

نوشته های بلاگ

باید ها و نبایدهای پرسنل فرانت آفیس

ژانویه 7, 2022 آموزش

 

 • داشتن اطلاعات به روز شده از وضعیت هتل
 • کارکنان این بخش باید نسبت به سایر بخشها از میزان نظم رفت و آمد و انضباط کاری ، آراستگی ظاهری ، انرژی و انگیزه در سطح بالاتری باشند و در واقع الگوی بخشهای دیگر هتل هستند.
 • کاملا به دفترچه آیین نامه انضباطی و رفتاری اشراف داشته و پس از مطالعه کامل آن و توجیه توسط مدیر مربوطه شان نسبت به امضای بخش مخصوص آن که ایجاد تعهد خواهد کرد اقدام کنند.
 • در صورتیکه مدیر مربوطه در هرزمانی تشخیص داد که کارمند پذیرش نیاز به آموزشهای خاصی دارد پذیرشگر موظف به اطاعت امر خواهد بود.
 • شما ممکن است در زندگی شخصی خودتان به بالاترین سطح آموزشی و تجربه رسیده باشید ولی در زندگی کاریتان فرد دیگری سرپرست شما باشد فارغ از هرنوع برتری شخصی باید بپذیرید در محیط کاری بهردلیلی ایشان از شما در مقام بالاتری دارند و مکلف به پذیرش تمام خواسته های ایشان هستید.
 • فرانت آفیس در یک هتل همانند اکثر بخشهای دیگر هتل یک کار گروهی است پس در این بخش ” من” وجود ندارد و هرچه هست و به سرانجام مثبت می رسد قبول واژه ” ما” است.
 • بنا به تعابیری پذیرش قلب هتل محسوب می شود دلیل نامگذاری چنین اصطلاحی صرفا برای نمایش حساسیت بخش در ارتباط مستقیم با مهمان است ، بنابراین هرگز نباید میز پذیرش حتی برای لحظه ای بدون پذیرشگر و مسئول ترک کرد و همواره و تحت هرشرایطی باید حداقل یک نفر پشت میز پذیرش در حال خدمت رسانی باشد.

 

 

 • ارتباطات در بخش پذیرش بسیار نقش حیاتیی دارند بنابراین پذیرشگران و نیروهای وابسته به فرانت آفیس باید دائما در ارتباط تنگاتنگی باشند تا کوچکترین عدم هماهنگی در این بخش مشاهده نشود . دفتر گزارش مستقر در پذیرش ( Back Office) از ابزار مهم این بخش است .این نکته حائز اهمیت است که کارکنان این بخش اصول نگارش صحیح این دفتر را باید آموزش ببینند و از پرداختن به حاشیه ها که موجب اتلاف وقت و سو تفاهم ها ، هم برای نگارنده هم خواننده می شوند جلوگیری شود .
 • اعتقاد به اینکه مهمان پادشاه ماست باید سرلوحه افکارمان باشد بنابراین هرگز و هرگز اجازه نه گفتن به او را نداریم و باید تا لحظه اطمینان از رفع مشکلش همراهی اش کنیم . اگر مشکلی برایش پیش آمده حتما دلیلش عدم هماهنگی بین بخشهای درون سازمانی ماست .
 • در صورت بروز هر نارضایتی از مهمان در وهله اول اگر در حیطه اختیارات و اطلاعات شماست خودتان راسا اقدام به رفع مشکلش باشید وگرنه به سرپرست مربوطه با رعایت اصول خاص خودش اطلاع دهید .( روش کار در دفترچه مربوط به شرح کار به شما آموزش داده خواهد شد)
 • تیم فرانت آفیس همانند یک نیروی امنیتی عمل می کند و باید در تمام اوقات کار به تمام اتفاقات درون لابی توجه کافی نشان دهد ( طبق آموزشهای دفترچه شرح کار)
 • زمانی که مهمان در جلوی میز پذیرش در حال صحبت کردن با شماست هرکاری دارید به زمان دیگری محول کنید و تمام حواستان را به صحبتهای مهمان باشد لازم به تکرار دوباره این مطلب است که یکی از مهمترین پیش نیازهای ایجاد ارتباط موثر ارتباط چشمی صحیح می باشد. ( حواستان باشد ارتباط چشمی شما با چشم غره ، چشمهای شیطنت آمیز ،خیره شدن و گلایه آمیز اشتباه گرفته نشود)

 

 

 • خوب است که بدانید مهمان در پانزده ثانیه اول که لحظات حقیقت یابی تلقی میشود شروع به براندازی در جهت پی بردن شخصیت هتل می کند بنابراین نحوه صحیح استقرار هوشمندانه خصوصا در بخش فرانت آفیس نقشی حیاتی در ساختن تصویر با شخصیت از کل هتل دارد .
 • در ادامه بخش ۱۳ کارمند این بخش به هیچ وجه نباید به دیوار تکیه دهد، به آسمان خیره شود، به زمین زل بزند و یا یورتمه وار راه برود ، هوشمند و هشیار باشید اما با طمانینه و آرامش.سینه باید صاف باشد و صورت کاملا به روبرو متمایل باشد و پاها به اندازه عرض شانه ها باز باشد و دستها در جلوی بدن و پایین به حالت خدمات رسانی برروی هم قرار گیرد نه درجلوی سینه ها

۱۵-

Write a comment